edzés,calisthenics,mozgás,motiváció,akaraterő

2013. december 17. 16:12 - ERYCK

Mentális felkészültség fontossága

Mentális felkészültség fontossága
Igén ez a téma vitte a pálmát…bevallom ennek azért örültem…hogy miért az a cikkből ki fog derülni.

Mentális felkészültség fontosságathinking-man.jpg
Nos, ez nem egy egyszerű témakör, ám nagyon fontos kivesézni.
Először is azt javaslom, hogy tegyünk rendet a "Mentális" – fogalom tisztázásával, körülírásával. Első hallásra-olvasásra nagyon egyszerűnek tűnik a - mentális felkészültség fontossága-szókapcsolat magyarázása. Ez nemes egyszerűségében a fejben való akarat, erő, elszántság, egyféle pszichikai állapot állandó kontrollálását jelenti. Ellentétben  azokkal, akik erre az állapot kontrollra nem figyelnek, vagy nem fordítanak elég figyelmet,előbb-utóbb akár nagyobb bajba is kerülhetnek. Én próbálok, erre odafigyelni nagyobb valószínűséggel fogok kisseb sikereket elérni. Mivel és hogyan tudjátok az elmétek aktivizálni?Nemes egyszerűséggel, azzal, ha pozitívan álltok a dolgaitokhoz és ez nem csak a testedzés terén van így. De mivel ez egy workout blog folytatnám akkor azzal, hogyan tudtok egy ilyen "mentális komfortba" kerülni. Az első lépés az az, hogy válasszatok magatoknak ki kisseb célokat, amiket biztosan teljesíteni tudtok majd. Nyugodtan vissza lehet térni az alapgyakorlatokhoz az egyáltalán nem szégyen. Engedjetek meg, hogy egy fiktív példán és egy fiktív személyen keresztül illusztráljak egy igencsak gyakori problémát. "Főhősünk" Pisti már régen túl van normál fekvőtámaszon meg az alaphúzódzkodáson.
Már vadul nyomja a brutál változatokat is, ám valamilyen megmagyarázhatatlan ok miatt nem érzi magát túlságosan jól. Úgy érzi, hogy teste nem fejlődik igazán, észleli hogy valami nincs rendjén, természetesen fáradtabbá, unottabbá, fásultabbá válik. Míg végül beáll a motiváció hiány… nos, ilyenkor kell visszanyúlni az alapgyakorlatokhoz, le kell porolni a már-már feledésbe veszett képességeget. Hogy pontosabb legyek pont hogy az alapgyakorlatok adják vissza majd a képességeinket, de ami ennél is fontosabb megtanuljuk, milyen jó érzés a kis előrelépéseknek örülni. Hagy mutassam be most a saját példámon keresztül hogy milyen fontos is a mentális felkészültség.2009-ben, amikor meg nem gyúrtam nem edzettem nem csináltam semmit, amikor még csak az első edzésemre készültem,akkor azt mondtam magamnak „Ha megcsinálok 5 db fekvőt már ok leszek. ” Ezzel a gondolattal indultam neki életem első edzésének. Amint a fekvőtámaszra került a sor, halkan elmormogtam magamnak ezt a gondolatot. Igen lehet engem hülyének is nézni. De Tudjátok mit? Bejött sőt túl teljesítettem ezt az elvárást magammal szemben. 2 db-al tehát 7 darab sikerült életem első Workout Szombatján. Ezért állítom azt, hogy igenis fontosabb kisebb célok kitűzése, mert azokat hamarabb érhetjük el, ami elengedhetetlen a fizikai és pszichika egyensúly eléréséhez
Továbbá az is nagyon fontos, hogy szeretteink mellettünk legyenek a nehéz fárasztó pillanatokban. Valamint az sem árt, ha olyan emberekkel vesszük magunkat körül, akik a tornázás világában jártassak. Minden tiszteletem MT Ági-é, Tar "Jay" Gabi-é , akik, időt, energiát nem sajnálva válaszolgattak az eleinte igen csak alapvető fárasztó kérdéseimre. De valahogy úgy érzem mégis a legnagyobb tisztelet Galba Zsolt-it illeti, a határtalan türelméért és segítőkészségéért. Az edzésstratégia átbeszéléséért és a szűnni nem akaró hajtásáért…Respect.jpg 
a mai cikk alapgondolata: Igen a fejben dőlnek el a dolgok, igen,nagyon fontos az, hogy pozitívan álljunk a dolgokhoz. De fontos az is hogy ne tegyünk magunk elé túl nagy célokat, mert félő hogy nem ugorjuk meg a várt szintet. Inkább válasszunk kisebb reálisabb célokat, amiket belátható időn belül meg is fogunk tudni ugorni. Valamint ne higgyünk azoknak az embereknek, akik azt mondják nekünk „Úgysem vagy rá képes, kevés vagy mint a csipős kalbászban a paprika. ” Mert ezek az emberek csupán a saját maguk gyengeségét szeretnék ránk ragasztani. Végül, de egyáltalán nem utolsó sorban ne felejtsük el meghálálni s olykor - olykor viszonozni azt a szeretetet, támogatást, amit szeretteinktől, sporttársainktól, edzőinktől kapunk…

képforrások:
http://vishsesh.blogspot.sk/2011/01/how-to-earn-respect.html
http://twocanview.com/tag/critical-thinking/

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://ef-workout.blog.hu/api/trackback/id/tr725696739

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
edzés,calisthenics,mozgás,motiváció,akaraterő
süti beállítások módosítása